BİZ KİMİZ
 
HİZMETLER

::


::

::

Toplumsal Duyarlılık
Projeleri


Engelli Öğrenciler Birimi

Yardım Kampanyaları

 
ETKİNLİKLERİMİZ
:: Basında Biz
 
DUYURULAR
 
Farklı illerden gelen yardım çağrılarına destek vermek isterseniz sizler için bir liste hazırladık. Liste


E-posta: engelsizkampus@bilkent.edu.tr

Disleksi Eğitim Semineri

Bilkent Üniversitesi, Öğrenci Dekanlığı “Engelli Öğrenciler Birimi” çalışmaları kapsamında düzenlenen “Disleksi: Özel Öğrenme Güçlüğü Olan Öğrencilere Nasıl Yardım Ederiz?” başlıklı ilk eğitim semineri 4 Haziran 2008 tarihinde gerçekleşti.

Katılımcılar konuyla ilişkili olabilecek çok çeşitli meslek gruplarından oluşmaktaydı. Özellikle üye olduğumuz “Türk Üniversitelerinde Engelli Öğrenci Danışmanlarının Platformu” kanalı ile seminer çağrısında bulunduğumuz Ankara ve dışındaki farklı üniversite temsilcilerinin katılımı memnuniyet vericiydi.

Konu hakkındaki bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşan Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Nalan Babür’ün sayesinde konunun önemine bir kez daha dikkat çekilerek yeni bir farkındalık yaratıldı. Aynı zamanda seminer sırasında ilgili konu başlığı dışında tüm engel gruplarına hatta normal olarak eğitimine devam eden öğrencilerin yaşadığı sorunlara da yapıcı yaklaşım konusundaki önemli paylaşımlar ve öneriler yer aldı.

Seminer için hazırlanan değerlendirme anketi sonuçlarına göre, katılımcıların ilgili konu hakkında daha uzun süreli bir eğitim çalışması ve farklı eğitim seminerleri için tekrar biraraya gelmeyi istedikleri saptandı.

Her türlü fikir ve tecrübe paylaşımlarına açık olan birim çalışmalarımız için desteğinizi bekliyor ve bilginin paylaşımı ve kalıcı olması adına değerli bilimsel çalışmalarını bizlerle paylaşan Sayın Nalan Babür’e teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Katılımcı Bilgileri;

* Bilkent Üniversitesi’nden; Öğrenci Dekanı, Akademisyen, Doktor, Psikolog, İdari Personel, Engelli Öğrenci Akademik Danışmanı (8), Kariyer Yönlendirme ve İşe Yerleştirme Merkezi, Ögrenci Konseyi, Uluslararası Merkez Yöneticileri ile Engelli Öğrenciler Birimi ilgilileri; 35 kişi

* Bilkent Üniversitesi Yuva, Özel Bilkent İlköğretim Okulu, Özel Bilkent Lisesi, Bilkent Üniversitesi Hazırlık Okulu (BUPS) Yönetici ve Danışmanları; 10 kişi

* Diğer Üniversite temsilcileri; ODTÜ, Hacettepe, Ankara, Atılım, Kocaeli, Sakarya, Abant İzzet Baysal, Çanakkale 18 Mart; 10 kişi

* Özel Eğitim Merkezleri’nden temsilciler; 8 kişi

* Lisans ve Yüksek Lisans Öğrenciler;
(Bilkent, Hacettepe, Ankara Üniversitesi); 8 kişi

* Kaydı alınamayan katılımcı 15 kişi

Toplam : 86 kişi

 | Ana Menü | E-Posta | Bilkent Üniversitesi Ana Sayfası |